Основна линия
Безплатна храна ще продължат да получават още година 350 нуждаещи се граждани от община Търговище, съобщиха от Общината
94
България
Безплатна храна ще продължат да получават още година 350 нуждаещи се граждани от община Търговище, съобщиха от ОбщинатаОбщо 350 нуждаещи се от община Търговище ще продължат да получават безплатна топла храна до юли 2027 г. след удължаване на срока на проекта, който местната администрация изпълнява по Програмата за храни и основно материално подпомагане 2021-2027 г., съфинансирана от Европейски социален фонд +, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.По проекта се осигурява топла храна всеки работен ден от седмицата на лица без или с ниски доходи, възрастни и хора с увреждания.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 26 Юни 2026, 12:32 ч.
Общо 350 нуждаещи се от община Търговище ще продължат да получават безплатна топла храна до юли 2027 г. след удължаване на срока на проекта, който местната администрация изпълнява по Програмата за храни и основно материално подпомагане 2021-2027 г., съфинансирана от Европейски социален фонд +, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. По проекта се осигурява топла храна всеки работен ден от седмицата на лица без или с ниски доходи, възрастни и хора с увреждания. За продължаване на дейностите и след септември 2026 г., когато изтича срокът на предходния договор по процедурата, на Община Търговище ще бъдат отпуснати малко над 172 хиляди евро. От администрацията допълниха, че предоставянето на услугата е възложено като местна дейност на Общинското предприятие “Детско и ученическо хранене”. Храната се раздава в индивидуални пакети, в специално обособени пунктове в града и населените места на общината. Припомняме, че през есента на 2024 г. Община Търговище закупи ново обзавеждане и оборудване за кухнята на общинското предприятие „Детско и ученическо хранене“, в която се приготвя и храната по проекта „Топъл обяд“. В нови професионални фурни, котлони, работни маси и миялна машина бяха вложени над 43 хил. лв, осигурени по проект, финансиран от фонд „Социална закрила“ и общинско съфинансиране. През 2023 г. бе закупен и нов автомобил за разнос на безплатния топъл обяд. Финансирането - 40 хил. лв., също беше осигурено по линия на фонда „Социална закрила“, припомнят от администрацията. В общината безплатен топъл обяд се предоставя на уязвими лица по различни европейски програми от 2016 г. насам, отбелязват от общинския пресцентър.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Двете сгради на Столичната регионална здравна инспекция са енергийно реновирани
|
|
|
Изборите за членове на ВСС от професионалната квота да се произведат до 17 октомври т.г., решиха депутатите
|
|
|
Общинските съветници от Хасково утвърдиха реда за избор на съдебни заседатели за мандат 2027–2031 година
|
|
|
Общински съвет Кочериново даде съгласие 27 земеделски имота да бъдат отдадени под наем за 10 стопански години
|
|
|
Общинският съвет в Две могили определи представител в общото събрание на "ВиК" в Русе
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Интересува ме религията на всички православни християни да бъде уважавана
|
|
|
Подобрени са условията в психиатричното отделение в Перник след доставка на ново оборудване
|
|
|
Временно се затварят пътни участъци в Сливен до 1 юли
|
|
|
Двете сгради на Столичната регионална здравна инспекция са енергийно реновирани
|
|
|
В Сливен ще се проведе информационна кампания по повод Националния ден на безопасността на движението по пътищата
|
|
Радиопрограми



Тикер
94
ЗАПАЗИ
Двете сгради на Столичната регионална здравна инспекция (СРЗИ) - на ул. „Враня“ 20 и ул. „Цар Симеон“ 169а, са енергийно реновирани. Комисия е приела обекти ...